В ПАМЕТ НА РАДКА, ИВАН И СТЕФАН КОСТОВИ share buttonYouTube channel- Veliko Tarnovo СКЪПИ ЧИТАТЕЛИ, АКО ТОЗИ БЛОГ ВИ ХАРЕСВА, ПРЕПОРЪЧАЙТЕ ГО!

ГЕНЕРАЛ-МАЙОР ДИМИТЪР ПЕТРОВ НЕДЯЛКОВИЧ (25.10.1858-04.01.1928)

Димитър Недялкович е роден в Търново на 25 октомври 1858г. Начално образование придобива в родния си град. Продължава да учи във ВНВУ София. Произведен в чин подпоручик на 10 май 1879г., поручик - 29 август 1882г., капитан -30 август 1885г., майор - на 17 април 1887г., подполковник - на 2 август 1891г., полковник - на 2 август 1895г. Димитър Недялкович достига чин генерал-майор на 31 октомври 1918г. На същата дата е уволнен от армията. Военната му кариера е свързана с 11-та пехотна дружина, 6-ти пехотен полк, 17-та пехотна дружина, 18-ти пехотен Етьрски полк. Димитър Недялкович работи и в министерство на войната, помощник-началник е на Главното интендантство, председател на ликвидационна комисия. Уволнен е на 31 октомври 1918г. Умира на 4 януари 1928 г.
Източник: Търновските генерали- Горазд Чолаков

Няма коментари:

Публикуване на коментар